דף הבית >> מאמרים >> ניוזלטר >> ניוזלטר 16

 

 

 מה חדש ?

 
 

 

ט"ו בשבט היה לא מזמן, אך אנו בחברת אל הארץ חושבים על חשיבות העצים והתרומה שלהם לסביבה בכל השנה. בשנה שעברה אישרה הכנסת תיקון לחוק היערות האוסר כריתת עצים בוגרים. הגדרת עץ בוגר על פי החוק: עץ שגובהו 2 מטר וקוטר גזעו 10 ס”מ. תיקון זה בעצם הפך כמעט את כל העצים בארץ למוגנים. אם ברצונכם בכל זאת לכרות עץ אפילו בשטח הפרטי שלכם, עליכם לקבל אישור מפקיד יערות או מוסד תיכנון תכנית בנייה. את האישור תקבלו לאחר שבחן פקיד היערות את מצבו של העץ, גילו, נדירותו, מידותיו, מיקומו וערכו הנופי, הסביבתי, האקולוגי וההיסטורי. על פי מדדים אלו "יתמחר" הפקיד את העץ ויורה על הכורת לנטוע מספר עצים אחרים במקום העץ הבוגר או האילן המוגן שייכרת, שערכם שווה לערך העץ, או לחלופין לשלם היטל כספי.

 

 

חוץ מיופיים הייחודי, לעצים תפקיד חשוב בשמירה על איכות הסביבה, טיהור האויר, ומהווים את ביתם של מיליוני סוגי בעלי חיים בעולם שלא יוכלו להתקיים בלעדיהם.

אנדרסן, יצרנית חלונות ודלתות העץ הגדולה בעולם, משתמשת אך ורק בעצים שנכרתו ביערות מתחדשים ומנוהלים בצורה אחראית. ביערות אלו, המאושרים ע"י אירגון ה-FSC העצים נשתלים במיוחד עבור שימוש כחומר גלם, ובמקומם נשתלים מידי שנה מליוני עצים חדשים. 

 

        

                                                                                             

   ברוך ברנר

מנכ"ל

אל הארץ בע"מ

 
 

 

 

מוצר החודש - חלונות Fibrex

 
                                       

 

חב' אנדרסן מתגאה בסדרה 100 – FIBREX  החלונות הירוקים ביותר בעולם, בהיותם מיוצרים מנסורת עץ ממוחזר וטרמופלסטים העוברים הליך ייחודי באקטרוזיה ומקבלים חיים חדשים בצורת פרופיל FIBREX. 

 

 

מדובר בחלון המיוצר מ-40% חומר ממוחזר!  בנוסף, החיסכון האדיר בחימום וקירור שמקנים שימוש בחלונות אנדרסן, חוסכים כמות אדירה של זיהום אוויר וסביבה.  אם כל המדינה הייתה מחליפה לחלונות ודלתות אנדרסן, היה ניתן לסגור תחנת פחם לייצור חשמל!

 

                     

 

 

חלונות Fibrex  - לחץ כאן.

  

 

   

 

 

 
 

 

 

מכתב המלצה

 

 

לפני שנה וחצי הגענו לגולן(מרום גולן) גרנו בשכירות בקיבוץ,בנינו את ביתנו וכשהגענו

לרגע בו היה צריך להחליט ולבחור חלונות,שמענו על אנדרסן,

ברור קצר ומהיר הספיק לנו להבין ולהחליט שאנו בוחרים באנדרסן סדרה   100 מחומר מבודד הנקרא פיברקס.

נכנסנו לבית באוגוסט 2013 ואנחנו מברכים על החלטה זו בכל יום ויום,

בקיץ הבית היה נעים וקריר ועדות לכך שלא התקנו מזגנים, החסכון באנרגיה משמעותי ביותר.

שעת המבחן האמיתית עבורנו – החורף!!! אין מילים לתאר את מהנעימות והחמימות ששורה בביתנו , אנו מדליקים את הקמין בשעות הערב והוא נכבה באמצע הלילה, אך הבית נשאר חם למשך הבוקר(אין איבוד אנרגיה).

חד משמעית, ההבדל בטמפ' הבית בינינו לבין שכנינו שהרכיבו חלונות מסוג אחר הנו שמים וארץ, אין עיבוי על החלונות, אין טפטופי מים על הקירות, אכן בחירה מוצלחת ונכונה, על כך יעיד כל מי שנכנס לבית.

אשמח להמליץ בחום לכל מי שנמצא בצומת של בחירת סוג החלונות ורוצה לשמוע חוות דעת על סמך נסיוננו.

שי 

 

 

   

 

 

 

 

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק ותהיו חלק מההצלחה . . .
 
   

www.el-haaretz.com  1800-10-12-84

לעידכונים נוספים, פרוייקטים חדשים ושיתופי פעולה בקרו אותנו באתר

 צרו קשר טלפוני.