לקהל לקוחותנו שלום וברכה,

 

 

 

בניוזלטר הקודם הזכרתי את יסודות המושג "ירוק", ומול אילו קריטריונים יש לבדוק מוצר כלשהו על מנת להבין אם הוא אכן ידידותי לסביבה. כעת, נבחן את המוצרים של החברות אותן אנו מייצגים בארץ מול קריטריונים אלו.

חלונות אנדרסן

א. האם חיי המוצר הינו ארוך יחסית לתחום? כמה זמן אחריות יש למוצר? האם יש חלקי חילוף זמינים למקרה הצורך?

חלונות ודלתות אנדרסן נהנים מאחריות יצרן של 10 שנים עבור כל חלקי החלון פרט לזכוכית, ועשרים שנות אחריות עבור הזכוכית (על עמידות איטום התפר שבין הזגוגיות וכן שברים ספונטניים בזכוכית). חברת אנדרסן מחזיקה כמוצר מלאי חלקי חילוף עבור כל מוצריה – גם מוצרים אשר הפסיקו לייצר לפני 50 שנה! באנדרסן מאמינים שחובה "להחיות" מוצר עד כמה שניתן ולמזער את תדירות ההחלפה במוצר חדש. מדובר באידיאולוגיה – ולא באסטרטגיה: מבחינה עסקית עדיף היה לומר ללקוח, שכבר נהנה 20 שנה מהמוצר, שאין יותר חלקי חילוף וצריך להחליף את כל המוצר...

ב. האם הליך הייצור מזהם את הסביבה? האם ישנו מוצר דומה שאינו מזהם כך בייצור?

הליך הייצור של חלונות ודלתות אנדרסן הינו המתקדם מסוגו בעולם. מרגע הגעת גזעי העצים למפעל ועד להפיכתם לפרופילי חלונות ודלתות, כל הנסורת נאספת ומשמשת לחימום המפעל, וכן לייצור כל צרכי החשמל של המפעל – כולל הפעלת המכונות. שאר הנסורת נשמרת לייצור חומר "פייברקס" אותו המציאה אנדרסן בעלות פיתוח של 34 מיליון דולר במהלך 20 שנה. כעת, כתוצאה מהביקוש הרב למוצרי FIBREX נוצר מחסור בנסורת עץ במפעלי אנדרסן, והתחילו לקלוט גם נסורת מפסולת של חברות אחרות! אפילו חוטי הפלדה, אשר קושרים את משטחי חומרי הגלם המגיעים למפעלים, מוזנים למכונה אשר ממחזרת את הפלדה הזו. רק חברה הדואגת באמת לעתיד כדור הארץ תדאג למכונות כאלה ולהעסקת פועלים אשר יפעילו אותן.

ג. האם חומרי הגלם הנצרכים בייצור הינם ממוחזרים?

אם לא – האם יש שימוש אחראי בחומרי הגלם, כגון עץ? האם מדובר בכריתת יערות גשם - או שימוש ביערות שנשתלו ונוהלו לצורך ייצור מוצרים מהעצים?

כל העצים המשמשים את אנדרסן מגיעים מיערות אשר מנוהלים היטב ובתכנון "ירוק". מדובר בשימוש רק בחומרים שהינם SUSTAINABLE – ניתנים לחידוש וגדלים יחסית מהר. לאנשי חברת אנדרסן חשוב לדעת, שאין פחות עצים על כדור הארץ כתוצאה מהתשוקה שלהם לייצר חלונות ודלתות איכות מעץ. בכל מוצרי החברה ישנו מרכיב של חומר ממוחזר – עד אפילו 40% במוצרי סדרת 100.

ד. האם ניתן למחזר את המוצר או החומר ממנו הוא עשוי בסוף חייו?

כן. ניתן למחזר זכוכית ועץ, וכך גם חומרי החיפוי של החלונות והדלתות.

ה. האם לאורך חיי המוצר אנו חוסכים משאבים אחרים כתוצאה מהשימוש בו?

כן. מוצרי אנדרסן, מלבד יופיים וההנאה שהם נותנים לבעל הבית, חוסכים בצריכת חשמל ואנרגיה לקירור וחימום הבית בו הם מותקנים - לאורך כל חייהם. הזכוכית הטכנולוגית של אנדרסן, היודעת להכניס אור טבעי אך לסנן משמעותית את כניסת החום וקרני UV המזיקים, חוסכת בשימוש בתאורה מלאכותית במצבים בהם, ללא חלונות אנדרסן, היו בעלי הבית מגיפים תריסים ווילונות על מנת לא להכניס חום וקרני UV לבית בחודשי הקיץ.

 

בניוזלטרים הבאים נמשיך לבחון עוד ממוצרי "אל הארץ" מול קריטריונים אלו.

 

 

בברכת חורף חם ונעים,


ברוך ברנר
מנכ"ל
אל הארץ בע"מ

 
מוצר החודש : משולש חכם
     

 

 

חיתוך עץ בעזרת מסור עגול או מסור אנכי (Jigsaw) טומן 2 אתגרים: הראשון חיתוך ישר ב-90 מעלות, והשני חיתוך לפי הקו שסימנתם. ניתן להיעזר במד זוית, אך תמיד צריך לכוון לפי הסימון ולחשב את המרחק ממנו עד לצד הנכון של הלהב.

המשולש החכם של חברת קרג, מתכוננת באופן חד פעמי ע"מ להתאים במדוייק למסור שלכם. פשוט מסמנים עם עיפרון על קצה הלוח, מזיזים את המשולש החכם לסימון, וחותכים.

 

מאפייני הכלי:

* כיונון קל המאפשר מעבר בין מסור עגול לבין מסור אנכי במהירות.

* מתאים לשימוש ללוחות עד לרוחב 30 ס"מ.

* רגלי גומי מונעים תזוזות מיותרות.

* מקום האחיזה רחוקה מהמסור, ומונעת מהיד להיתקל במנוע המסור.

 

 

 

 
     

 

 
טיפ החודש:
 
         

 

טיפ:

קרה לכולנו פגיעת מכה בשידת עץ או רהיט אחר. הנה שיטה היכולה לעזור!

איך להיפטר מהשקעים הקטנים המעצבנים בעץ?


1. הרטב מעט את המקום.


2. כסה במתלית לחה.


3. גהץ.

 

 

 

 
מכתב המלצה
 

 

 

 

בני והילה ליבסקינד - אדרת

 

אנו לקוחות מאוד מרוצים וממליצים בחום על חלונות אנדרסן ועל השירות של חברת "אל הארץ". החלונות שלנו הותקנו בגימור מאוד אסתטי ומקצועי ואנחנו אוהבים את התוצאה.

 

השירות שקיבלנו היה מצויין, החל מהכנת הצעת המחיר ועד סיום ההתקנה. צוות אל הארץ לקח אחריות מלאה על ביצוע ההזמנה, וגם כשחלה אי-הבנה דאגו לפתרון הולם.

 

עובר עלינו חורף חמים ונעים – החלונות עושים את העבודה. תודה לאיש המקצוע שהמליץ לנו לעשות את החלונות ללא תריסים: הבידוד והאיטום נשמר, וזה עושה הבדל גדול!

 

נשמח להמליץ עליכם ללקוחות פוטנציאליים, וגם להזמינם לראות ולצלם את החלונות בביתנו.

 

 

 

 

 

 

 

 

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק. ותהיו חלק מההצלחה...

 

1800-10-12-84 | www.el-haaretz.com

לעידכונים נוספים, פרוייקטים חדשים ושיתופי פעולה בקרו אותנו בדף הפייסבוק שלנו.

 
 

כתובת: יד חרוצים 14 ירושלים