אספנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר שלקוחות שואלים אותנו, ע"מ לעזור לכם לקבל החלטה נבונה ומלומדת אודות המוצרים המתאימים ביותר בשבילכם בתחום        
             החלונות ודלתות, והחברה שבסוף תעמוד אחרי מוצרים אלו:


 
  • אלכס ממרכז הארץ שואל: "אני ראיתי חלונות אנדרסן נמכרות ברשת HOME DEPOT בארה"ב והמתחרים אמרו לי שהיא מייצרת בעיקר חלונות באיכות נמוכה ובמחירים זולים לרובד הנמוך של השוק האמריקאי. איך ניתן להיות החברה הכי גדולה בעולם המייצרת פי 17 חלונות מהמתחרים המיוצגים כאן בארץ, ועדיין לשמור על רמה גבוהה של איכות?"
         תשובה:

כמו כל חברה גדולה המובילה את השוק שלה, גם לאנדרסן ספקטרום רחב של סדרות ייצור בהרבה רמות מחיר (כדוגמת GM המייצרת גם קאדילאק, וגם שברולט AVEO).  חשוב לציין שכמובן כל חברה היתה רוצה שימכרו אותה ב-3,300 החנויות של HOME DEPOT.  אבל חסם הכניסה גבוה ביותר.  בגלל שמדובר ברשת הגדולה בעולם, היא בוחרת בקפידה את כל החברות שהיא מוכרת את מוצריה.  מדובר במליוני חלונות במלאי ברשת זו עצמה, ורק שחקני ענק יכולים להיכנס לליגה של הגדולים.  מרבית המתחרים לא מסוגלים כלכלית לעמוד בדרישות של ה-HOME DEPOT והם אינם מסוגלים לתת פיתרון כולל שחברת אנדרסן יכולה. לא בכדי חלונות אנדרסן הינם הבחירה של אנשי המקצוע בארה"ב (עוד סיבה שה- HOME DEPOT בחר בהם): היא אינה מוצר במחיר זול באף קטגוריה - ניתן למצוא חלונות עץ זולים ממנה בארה"ב, וכן כל חברות חלונות ה-PVC שם מוכרים בזול יותר מסדרה 100 של אנדרסן.  הסיבות לבחירת אנשי המקצוע באנדרסן ברורות: איכות ועמידות המוצר במינימום תקלות לאורך שנים (בארה"ב הקבלן הינו הכתובת הראשונה בתקלות בחלונות), עמידה בלוחות זמנים באספקה - ולא משנה היקף ההזמנה, נוחות ההתקנה, עמידה באחריות מלאה מאחורי המוצר, תמיכה בהימצאות חלקי חילוף זמינים לחלונות ישנים (גם 60 שנה אחורה...) ועוד הרבה פרמטרים רבים.  ואכן, סטטיסטית- יש לחלונות אנדרסן הכי פחות תלונות של לקוחות - גם נומינלית ובוודאי יחסית לגודלה - בהשוואה לכל יצרן אחר.  בנוסף, לאור העבר של חברות מסויימות המיוצגות כאן בארץ, אשר לפני כעשור כמעט פשטו את הרגל עקב תביעות ייצוגיות בגלל תקלות במוצרים, רשתות גדולות לא רוצות להחזיק מוצרים של חברות שאינן יציבות.  ה- HOME DEPOT מתקשר דווקא עם החברות הגדולות והותיקות ביותר בכל תחום - גם אם המחיר של המוצרים גבוה יותר מאופציות אחרות.  ברור שהיא יכולה למצוא מוצר זול יותר, אך חשוב לה לא ליפול עם חברה לא יציבה בעל מוצר באיכות ירודה.   

  • גלעד מרעננה שואל: "ממה מורכב החיפוי החיצוני שלכם? אני שמעתי מהמתחרים שהמוצרים הסטנדרטיים שלכם הם באיכות נמוכה ומורכבים מעץ פנימי משולב עם פלסטיק (PVC) חיצוני ( !!! ) אשר מכונה אצלכם בשמות מפוצצים ותיאורים טכניים שבאים להסתיר את האמת- מדובר בפלסטיק".  האמנם?
         תשובה:

כאשר אנו מדברים על "מערכת פרמאשילד" - איננו מנסים להטעות אף אחד.  מכיוון שהמוצרים מחופים בתערובת של כמה חומרים שונים (פיתוח טרמופלסטי של אנדרסן, Pulltruded Fiberglass, FIBREX, אלומניום ועוד) לא ניתן להגיד שמוצר זה או אחר מחופה בחומר מסויים אחד.  לפני שנים רבות אנדרסן כבר הבינה שחיפוי עץ באלומניום הינו פיתרון LOW TECH ולא פיתרון מושלם כיוון שהחומרים הללו אינם "רוקדים טנגו" יחד - קצב התרחבות/התכווצות של אלומניום אינו דומה כלל לעץ.  לא ניתן לאטום את הפינות בצורה מושלמת בחיפוי אלומניום, אלומניום המחפה 30-40 אחוז משטח הפנים של החלון משפיע גם על הביצועים הטרמיים שלו, ועוד בעיות נוספות - דוגמת לחות ורטיבות בחלל שבין החיפוי לבין העץ- דבר הגורם לבית גידול לגידול עובש ושאר הפתעות.  (ראייה לכך - כל חברות העץ/אלומניום שבארה"ב לא עמדו בדרישות מינימום של מבצע חיסכון באנרגיה 2009 של ארה"ב שבו יכולת לקבל החזר של 30% ממחיר החלונות ודלתות שקנית באותה שנה - אם עמדו בתנאי בידוד מינימום.  חברות עץ/אלומניום אחרים היו חייבים לשדרג את הזכוכית כדי להביא את המוצר לרף המינימום המדובר.  חברת אנדרסן בגלל שיטת החיפוי של חומרים שאינם מוליכים, ושחובקים באופן מושלם והדוק את העץ ללא מרווח בינם לבין פרופיל העץ - עמדו בדרישות מחמירות אלו - גם ללא שדרוג הזכוכית.)

גם באיזורי חוף ישנם בעיות של קורוזיה באלומניום - אשר אינם משפיעים על החיפויים של אנדרסן.

קל מאד לייצר פרופיל עץ עם חריץ היודע לקבל חיפוי של אלומניום שנכנס לחריץ.  עלות המיכון לצורך זה הינה עלות אפסית. עלות חומר החיפוי (אלומניום) שמשתמשים לחיפוי חלונות הינה עלות נמוכה גם כן. לעומת זאת, יכולת פיתוח שיטת חיפוי חדשה, עם מיכון בלעדי לשיטה, וכן פיתוח חומרים חדשים (ה-PVC של אנדרסן אינו PVC רגיל) ועוד חומרים דוגמת פיתוח ה-FIBREX בעלות של 34 מיליון דולר ועוד, שמורה רק למובילי הענף - במקרה זה חברת אנדרסן.  בתוך שבועיים ניתן להקים מפעל בארץ המייצרת חלונות ברמה הטכנולוגית של עץ/אלומניום. 

 
  • אבי מכפר סבא שואל: "לפי דעתנו ומיטב ניסיוננו, ולאור ניסיונות כושלים אשר נעשו בישראל, אסור בשום אופן להשתמש בפלסטיק לציפוי חיצוני של חלונות באקלים החם הישראלי, נקודה.  סיבות : דוהה, מתעוות, צבע מתקלף, מתפורר לאורך זמן ואינו עומד בשום קנה מידה מינימלי של בנייה ירוקה. האם החלונות שלכם יראו כמו ריהוט גינה מפלסטיק בעוד כמה שנים?                    
          תשובה:

אני מסכים באופן מלא, שחלונות PVC אינם מתאימים לאקלים בארץ וגם לאקלים ברוב ארה"ב.  גם שם חלונות PVC לא מחזיקים יותר משנים בודדות.  אין אף יצרן PVC אשר מייצר חלונות בצבע כהה יותר מאפור בז' בהיר (SANDTONE).  אנדרסן מייצרת בצבעי ירוק כהה וחום כהה עשרות שנים ועומדת באחריות שלהם.  חלונות סדרה 100 מ-FIBREX מיוצרים גם בשחור ומותקנים בעשרות אלפי בתים באריזונה ומדברות נבדה ללא תקלות- הצבע לא דוהה, לא מתקלף, לא מתעוות ולא מתפורר.  ברור לכל הדיוט שלא מדובר בחלון PVC...

יש לנו חלונות בצבע חום כהה מותקנים בארץ מעל 25 שנה ונראים מדהים! 

בנוסף, לאנדרסן "פור" של 15 שנות ניסיון של ייצור חלונות בחיפוי PULLTRUDED FIBERGLASS  - על פני מתחרים אשר התחילו לייצר מחומר זה.  אנדרסן משתמשת בחומר זה משנת 1980...  ובכל זאת ראתה לנכון להשקיע 20 שנה בפיתוח FIBREX וסכומי עתק בפיתוחים בכל שנה.

יש כיום בעולם כמות אדירה של חלונות אנדרסן המותקנים בכל אקלים אפשרי. מדובר במאות מליוני חלונות ודלתות.  אם היו בעיות של " דוהה, צבע מתקלף, מתפורר לאורך זמן.." אנדרסן מזמן היתה פושטת רגל כתוצאה מתביעות... הרי אנדרסן היא זאת שקובעת את הסטנדרט בכל הנוגע לשנות האחריות על המוצרים בתחום.  היא גם היחידה הנותנת אחריות מוטסת של מוצרים וחלפים במקרה הצורך למחלקה הבינלאומית.

לטענת "מתעוות" אין בסיס - הרי אין שום קשר בין המבנה ההנדסי של החלון לבין החיפוי שלה.

מעולם לא היה כשל בחיפוי של אנדרסן אשר גרם לסדיקה או התקלפות של החיפוי.

חברת אנדרסן זכתה להיות ENERGY STAR PARTNER OF THE YEAR - כבר 3 שנים ברציפות.  היא בעלת ההסמכות הירוקות ביותר על פני כל מתחריה!  היא גם החברה היחידה בעולם שנהנית מהגדרת היותה הירוקה ביותר - בגלל שהיא היחידה שיכולה להציע חלונות המיוצרים מחומר 40% ממוחזר אודות ל-FIBREX שלה.

 
  • רותם מהוד השרון שואלת: "האם סדרת איגל E-SERIES שלכם המחופה באלומניום, שווה ערך לחלונות עץ/אלומניום אחרים מארה"ב שניתן לרכוש כאן בארץ?  
          תשובה:

 
סדרת E_SERIES אינה שווה לאחרים כלל.  מדובר בחלון בחיפוי אקסטרוזיה של אלומניום העבה ב-30% מהחיפויים של המתחרים.  הנדסת תעלות הניקוז ואיטום של מוצריה עולים על מוצרים דומים.  שיטת החיבור בין החלונות (ליצירת קירות מסך ואלמנטים גדולים) משאירה את המתחרים הרחק מאחור. הם מציעים שלל פיתרונות שאין לאחרים - כגון 68 צבעים חיצוניים כסטנדרט, גדלים עצומים ועוד. בסדרה E שולבו לאחרונה חלקים של FIBREX בחלונות על מנת לפתור "מחלות של אלומניום" שאופייניות לשאר החברות המחפים באלומניום...
בקיצור, לא כל חלון עץ/אלומניום הוא אנדרסן.